מאגר מידע

 

תוכנת אנקי - תוכנת מחודדים בפיך

הורדת התוכנות

שאלות נפוצות

 

שאלות ותשובות לשאלות נפוצות על שימוש בתוכנות מחודדים בפיך ואנקי

מהי תוכנת אנקי?
תוכנת אנקי (Anki) הינה תוכנה חינמית המופצת בקוד פתוח, התוכנה תוכננה ופותחה עפ"י מחקרים, והיא מסייעת לזכור את הלימוד לטווח ארוך מאוד בבהירות. מכיון שהתוכנה המקורית אינה מיועדת ללימוד תורני בדווקא, הקמנו פלטפורמה של מידע והסבר למשתמש התורני עם כרטיסיות שהתאמנו אישית ללימוד תורני, ובכך לאפשר ללומדי התורה שימוש תועלתי בתוכנה.
מהי תוכנת מחודדים בפיך?
תוכנת מחודדים בפיך כמו תוכנת אנקי מסייעת לזכור את הלימוד לטווח ארוך מאוד בבהירות. כיון שתוכנת אנקי לא פותחה עבור לימוד תורה, פיתחנו תוכנה בהתאמה מיוחדת ללומדים עם הדגשים על חווית שימוש קלה ונוחה.
מה עושים עם התוכנה?
מתקינים במחשב האישי את התוכנה, כותבים כל יום שאלות ותשובות, לאחמ"כ עונים תשובות על שאלות אקראיות שהתוכנה תציג, מציינים האם התשובה היתה קלה או קשה, כאשר התוכנה אוספת את נתוני הזיכרון שלנו ומציגה לפיהם בכל יום שאלות מתאימות.
איך זה עובד?
התוכנה נועדה לעזור לזכור, וישנם מעידים שהיא ממש תוקעת לך את החומר במוח.
התוכנה מבוססת על שלש דברים עיקריים:.
שינון לסירוגין (שנקרא גם חזרה במרווחים).
מחקרים הוכיחו כי החזרה הכי טובה, היא חזרה במרווחים הולכים וגדלים.
למשל לחזור בפעם הראשונה פעמיים, למחרת פעם אחת אחרי זה אחרי ארבע ימים ואחרי שבוע ואחרי חודש. אפקט החזרה הזה הוא גדול לאין שיעור מחזרה אחרת.
התוכנה מציגה לך את החומר אותו אתה רוצה לזכור, במרווחים הולכים וגודלים. והיא מנסה להתאים את עצמה בדיוק לפי הצורך שלך.
סינון החומר הקשה.
כל דבר שאדם לומד את חלקו הוא זוכר ואת חלקו לא. וכשהוא חוזר עליו הוא בעצם משקיע הרבה זמן לחזור על מה שהוא כבר זוכר, כדי להכניס לראש את מה שהוא לא זוכר.
זיקוק הזהב פירושו לברור את מה שאתה פחות זוכר ולחזור בעיקר עליו עד שגם זה נכנס למוח חלקית. ואז לסנן שוב רק את מה שאתה לא זוכר, עד שכל החומר נמצא בראש כמונח בקופסה.
התוכנה בוחרת אוטומטית את מה שאתה פחות זוכר, והיא מזכירה לך את זה במרווחים הרבה יותר קטנים ממה שאתה כן זוכר.
חזרה פעילה.
כשאדם לומד חומר שוב ושוב מתוך הספר, הרי שהוא לא מתאמץ להיזכר, כי הספר מזכיר לו. במבחן ובחיים האמיתיים, לא תמיד יש את הפריבילגיה להסתכל בספר.
התוכנה מציגה לך קודם את השאלה בצורה מאתגרת, כך שאתה צריך לנסות להתאמץ להיזכר בתשובה. ורק אחר כך היא מציגה לך את התשובה, כדי לדעת אם ענית נכון.
כמה זה עולה?
בשונה מתוכנות תורניות אחרות תוכנה זו הינה חינמית לחלוטין, ואף המידע והסיוע המונגש ע"י 'מחודדים בפיך' הוא לזיכוי הרבים וללא קבלת תמורה.
ברם אנו מציעים וממליצים להשתמש בתוכנת 'מחודדים בפיך' שפתוחה על ידינו, ניתן להורידה בעמוד ההורדות באתר ולהתנסות בגרסת הנסיון.
הרשיון לתוכנה זו נמכר במחיר דמי רצינות בלבד של 100 שקלים.
מי כותב את השאלות?
כשתוכנה מותקנת במחשב האישי של הלומד, היא מותקנת ריקה וללא שאלות, השימוש בתוכנה מתאפשר בשני אופנים: א. יצירת חפיסה אישית: הלומד יכול ליצור בעצמו מאגר של שאלות ותשובות על החומר שלמד ולהבחן על חפיסה זו. זוהי הדרך המומלצת והמועדפת לזיכרון טוב יותר (אך היא דורשת זמן רב יותר). ב. שימוש במאגר השיתופי: באתר 'מחודדים בפיך' תמצאו מאגר שיתופי ענק של חפיסות מוכנות על כל מקצועות התורה, ניתן להוריד חפיסה מוכנת ולטעון אותה אל התוכנה. היתרון שבכך, חיסכון בזמן כתיבת השאלות, ובחינה טובה יותר על ידי שאלות של משתמשים אחרים. (לעת עתה המאגר השיתופי בשלבי היווצרות, ואנו מקווים שבעזרתכם הוא יגדל ויתרחב לכל מקצועות התורה).
איך אדע אם זה מתאים בשבילי?
התוכנה מותאמת לכולם, אנשים, נשים, צעירים ומבוגרים כאחד, השימוש בתוכנה פשוט ומלבד הסברה מינימלית, אין צורך בקורס או בהבנה יתירה במחשבים.

קישורים

 

קישורים לאתרים ומאגרי מידע שונים

הצטרף כעת לרשימת התפוצה!

כניסה